Зміни в оподаткуванні процентних доходів за депозитними вкладами
06.01.2015
ШАНОВНІ  КЛІЄНТИ!
 
Повідомляємо, що з 01січня 2015р., набув чинності Закон України від 28.12.2014р. № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)", відповідно до якого внесені наступні зміни:      
 
  • Ставка податку  на «пасивні доходи», якими  в  т.ч. є  нараховані  проценти на поточний або депозитний (вкладний) банківський рахунок, встановлюються  у  розмірі 20% від бази оподаткування, незалежно  від  суми  коштів, що розміщені на рахунку або  депозитному вкладі.
  • Окрім того, тимчасово, до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України, встановлюється військовий збір  у розмірі 1,5 % від об'єкта оподаткування,  яким  відповідно ст. 163 ПКУ в т.ч. також  є "пасивні доходи".
 
Таким чином, від  суми  нарахованих  з 01.01.2015р. процентів на поточний/вкладний/картковий рахунок клієнта, Банк зобов’язаний здійснювати  податкові відрахування до бюджету України у загальному  розмірі 21,5% від бази оподаткування.